/themes/plugins/font-awesome5/css/all.min.css
Ana menü
Alanlarım
Ana menü
Hizmetler
Ana menü
Faydalı Bilgiler
Satın al
Satış Yapın
Faydalı bağlantılar
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba, kimliğinizi doğrulayın
  Bir ilan bırak
Alanlarım
Kendinizi tanıtın
Sitede yeni misiniz?
İş ve Yapı Donanımları Haberleri

Yeni Genie SX-150 platformu Avrupa pazarında geliyor

Via-Mobilis - le 30/07/2015 09:19 - olarak
İş ve Yapı Donanımları Haberleri

Yeni Genie SX-150 teleskopik platformu, 30 ile 48 metre arası yükseklikteki çalışmalar için kiralama şirketlerinin ihtiyaçlarına cevap vermek üzere Avrupa pazarına bu yaz geliyor.

  Yeni Genie SX-150 platformu Avrupa pazarında geliyor

  Terex Corporation'un kaldırma ekipmanları konusunda uzmanlaşan iştiraki olan Genie, yeni kaldırma platformu SX-150'yi Nisan 2015'de tüm dünyada piyasaya sürdü. Süper Boom platform serisini güçlendirmek üzere gelen ilk modeller bu yaz Avrupa'da ve özellikle kiralama şirketlerinde bulunabilecek. Yeni SX-150, 48 metreye kadar çalışma yüksekliği ve 24,38 metrelik yatay menzille 340 kg'lık bir yük kapasitesi sunuyor. 36,6 m'lik bir kat yüksekliğinde bomu yatay olarak 21,34 m'ye ulaşabilir ve bu da kamyon üstü çözümler için verimli ve ekonomik bir alternatif sunmaktadır.

  3 dakikadan kısa sürede 48 metre yükseklik

  "Bu model, son derece dayanıklı, çok yönlü bir beygir olarak geliyor. Yoğun bir ortamda maliyet-etkin bir seçim" şeklinde belirtiyor Terex Aerial Work Platforms (AWP) şirketinin kıdemli küresel pazarlama ve ürün geliştirme müdürü Karen Stash. Genie serisi teleskopik platformların bu en yeni üyesi, markanın yüksek gabarili modellerin geliştirilmesindeki 15 yıllık tecrübesinden istifade ediyor. Önceki modeller S-125 (40,15 m), ZX-135 (43,15 m) ve son olarak da SX-180 (56,86 m) idi. 48 m'lik kat yüksekliğine 3 dakikadan kısa sürede ulaşıyor.

  Özellikle kentsel şantiyelere uygun bir platform.

  Önceki modellerde olduğu gibi, 23 tonluk SX150 platformu da aşırı yüksekliklerde büyük bir denge ve stabilite sunarken, standart bir römorkun üzerinde taşınmasını da sağlayan ve kompakt boyutlarını korumasına izin veren XChassis ile donatıldı. Bu tasarım şantiyede hızlı kuruluma imkan verirken aynı zamanda trafik akışının sürdürülmesini garanti eder. Nitekim kentsel şantiyeler, inşaat, bakım, telekomünikasyon, rafineri, kimyasal işleme, rüzgar çiftlikleri, köprü denetimleri veya stadyum çalışmaları gibi faaliyetler için özellikle uygundur.

  Önceden programlanabilen 4 yükseklik ayarlı platform

  "Genie SX-150 modeli, özellikle 30 ile 48 m arası yükseklikteki çalışmalar için kiralama şirketlerinin ihtiyaçlarına cevap verir" açıklamasını yapıyor Terex AWP şirketinin EMEAR bölgesi satış ve pazarlama başkan yardımcısı Phil Graysmark. Platform, önceden programlanabilen 4 platform yüksekliği ayarı (30.5 m, 36.6 m, 41.2 m ve 46 m) sunarken kiralama şirketlerine de yüksekliğe dayalı bir ücret uygulama fırsatı vererek platformdan optimum işletme faydasının elde edilmesini sağlıyor.

  "SX-150 modeli, görevlerin yerine getirilmesi için 2 operatörle çok sayıda aletin kaldırılmasına imkan veriyor. Bugüne kadar bu görevler birden çok makine gerektiriyordu" diye ekliyor yönetici.  7,5 kW'lık entegre bir jeneratör, kaynak ekipmanları da dahil aletlerin beslemesini sağlıyor.

  Basitleştirilmiş bakım ve entegre filo yönetimi modülü

  Genie serisinin diğer ürünleri gibi SX-150 de distribütörlerin tümüne anahtarlı erişim, sürgülü bir tepsideki motor bloğu, kolay erişimli hidrolik filtreler, depoya entegre edilen çıkarılabilir bir filtre ve her kısımdaki esnek parçaların değiştirilmesine imkan veren perde montajlı hidrolik hatları gibi özellikleri sayesinde bakım kolaylığıyla öne çıkıyor. Buna ek olarak, kriko ve kablolu kartuş içeren bom uzatma sisteminin rekor sürede bakımı yapılabilir ve değiştirilebilir.

  Son olarak bu yeni Genie teleskopik platformu, evrensel bir telematik konektöre bağlı olan Trackunit izleme fonksiyonuna sahip filo yönetimi modülü ile standart olarak donatılmıştır. Makinenin üzerindeki bu teknoloji, çok sayıda filo yönetimi ve güvenlik işlevi sunmaktadır: saat sayacı, konumlandırma sistemi, kullanım analizi, coğrafi sınırlama, hareket alarmı ve makinenin uzaktan kapatılması.

  Yorumlar

  E-posta adresiniz İnternet sitesinde görünmeyecek.

  Kişisel verileriniz üçüncü taraflarla asla paylaşılmayacaktır.

  info@via-mobilis.com adresine e-posta yollayarak veya “Abonelikten ayrıl” bağlantısını kullanarak bülten aboneliğimizden ayrılabilirsiniz.

  Bu site reCAPTCHA ile korunmaktadır. Google gizlilik politikası ve hizmet şartları geçerlidir.

  Sürekli haberler

  Lütfen bekleyiniz...