İş ve Yapı Donanımları Haberleri

Caterpillar 340F: kullanışlı, ekonomik ve dayanıklı bir paletli ekskavatör

ECI - le 02/09/2015 14:10 - olarak
İş ve Yapı Donanımları Haberleri
Caterpillar

Yeni Cat 340F hidrolik ekskavatörü güç, sağlamlık, konfor, bakım kolaylığı ve yakıt ekonomisini birleştiriyor.

Caterpillar 340F: kullanışlı, ekonomik ve dayanıklı bir paletli ekskavatör

4.kademe Avrupa emisyon normlarına uyumlu Cat C9.3 ACERT motoruyla donatılan yeni Caterpillar 340F ekskavatörü, güçlü bir hidrolik sistem ile dayanıklı bileşenleri, bakım kolaylığı ve azaltılmış yakıt tüketimi gibi özellikleri sayesinde düşük kullanım maliyeti avantajlarına sahip.

Hidrolik güç ve yakıt ekonomisi

Sahip olduğu 570 l/dk maksimum debilik hidrolik sistemi sayesinde yeni 340F ekskavatörü büyük bir kazı ve kaldırma kapasitesi sunuyor. Caterpillar SmartBoom teknolojisi, kazı ve delme/çekiçleme operasyonları sırasında vibrasyonu azaltmaya imkan verir. Hidrolik bileşenler bir araya toplanmıştır; daha kısa borular ve hortumların kullanımı sayesinde sürtünme ve basınç kayıpları azaltılmaktadır. Bu da yakıt ekonomisi ve azaltılmış bir ağırlık sağlar. Bareller ve yardımcı hidrolik devreler çok geniş bir ekipman yelpazesinin kullanımına izin verir: kepçe, delici, çeneli, pense, kazıyıcı...

Standart veya ekonomik iki sürüş modu, gerçekleştirilen operasyonlara göre operatöre sürüş biçimini ayarlama olanağı sunar. Otomatik hız kontrolü de yapılan çalışmaya göre motor devrini ayarlar ve böylece yakıt ekonomisi sağlar. Kirletici emisyonları da azaltılmıştır ve bakım işlemleri daha az sıklıkta gerekli olmaktadır.

Güçlü ve dayanıklı yapının yanında rahat bir kabin

Premium çelikten üretilen bom ve sarkaç, güçlendirilmiş kalıp ve kaynak avantajlarından faydalanmaktadır. 3,2 metrelik kolla birleştirilen "heavy duty" özelliğindeki 6,5 metrelik bom 7,48 metrelik kazma derinliğine ulaşır. Büyük hafriyat çalışmaları ve ağır ekipmanlar için de devasa bir kazı bomu ayrıca mevcuttur. Sağlam bir şasi makinenin dayanıklılığını sağlamaktadır.

Cat 340F ekskavatörü, operatörü için ferah ve konforlu bir ROPS kabini sunarken geniş ön camı da yüksek bir görüş mesafesi sağlar. Product Link ve Vision Link teknolojileri sayesinde sürücü, ekskavatörün kullanım verilerini LCD ekranından gerçek zamanlı olarak takip edebilir: kesin konum, çalışma saatleri, yakıt tüketimi. Ekipmanların bakımı için kontrol noktaları kolayca ulaşılabilir bir yerdedir.

Caterpillar 340F Ekskavatörün teknik özellikleri

Motor

Cat C9.3 ACERT (Stage IV)

Çalışma ağırlığı

42.800 kg

Güç

226 kW (310 hp)

Hidrolik debi

570 l/dk

Maksimum kazma derinliği

7.480 mm

Maksimum yatay erişim

11.020 mm

Yorumlar