İş ve Yapı Donanımları Haberleri

Caterpillar yeni greyderi 16M3'ü tanıtıyor

12/11/2015 09:48:25
ECI - Güncellenme tarihi: 12/11/2015 09:48 - olarak
İş ve Yapı Donanımları Haberleri
Caterpillar

Caterpillar, enerji verimliliği, dayanıklılık ve güvenlik açısından iyileştirilmiş yeni greyderi 16M3'ü tanıtıyor.

Caterpillar'ın ürettiği yeni greyderi 16M3, kullanım ömrünü, gücünü ve kullanım kolaylığını artırırken bir yandan da bakımını kolaylaştıran teknik geliştirmelerden yararlanıyor.

Temiz ve yakıtta verimli bir motor

Özellikle yol yapımı ve madencilik faaliyetleri için tasarlanan Caterpillar 16M3, zemini optimum şekilde düzleştiren 4.9 metrelik merkezi bıçağı sayesinde kaya kamyonlarının verimliliğini artırmaya imkan veriyor. İyileştirilmiş değişken bir güce sahip Cat C13 ACERT motoruyla donatılan bu yeni greyder, EPA Tier 4 Final (ABD), Stage IV (Avrupa) ve 2014 (Japonya) emisyon standartlarıyla uyumlu. Standart donanımda bulunan yeni ECO modu, enerji verimliliğini artırıyor ve %4-5'e kadar varan bir yakıt tasarrufu sağlıyor. "Ok-to-Start" sistemi ise yağ ve soğutma sıvısı seviyelerinin kontrol edilmesine imkan verirken herhangi bir sorun olması durumunda sürücüyü uyarıyor.

Motor ve mekanik aksam verimliliği, konfor ve güvenlik

Caterpillar 16M3 greyderi, 8 ileri ve 6 geri vitesli doğrudan tahrikli Powershift Cat şanzımana sahip. APECS (Advanced Productivity Electronic Control Strategy) sistemi, verimliliği elektronik olarak kontrol eder ve vites geçişlerini kolaylaştırır. Otomatik diferansiyel kilidi optimum bir manevra kabiliyeti sağlar. Frenleme gücü ortalama %15 artmıştır, bunun yanında güçlendirilmiş şasi de makinenin kullanım ömrünü uzatır.

Kabin içindeki yeni bir dokunmatik renkli ekran, greyderin performanslarına bakılıp bunların ayarlanmasına izin verirken arızaların önüne geçilmesi için servis bilgilerini de görüntüler. Kabine veya servis noktalarına kolay erişim için opsiyonel bir platform da eklenebilir. Bakım işlemleri daha kısa sürmekte ve daha seyrek gerekli olmaktadır.

Caterpillar 16M3 greyderinin teknik özellikleri

Motor

Cat C13 ACERT

Net güç

216-259 kW (290-348 HP)

Çalışma düzeni ağırlığı

32.411 kg

Merkezi bıçak genişliği

4,9 m

Şanzıman

Powershift, doğrudan tahrikli

Vitesler

8 ileri/6 geri vitesYorumlar